Ženy: Věra Vostřáková, Monika Jelínková, Iveta Kučerová, Tereza Smrčinová, Lenka Tichá, Lucie Kahounová, Klára Adamovská

Muži „A“: Petr Kirchner, František Maršíček, Martin Kratochvíl, Miroslav Dub, František Tichý, Václav Fejtek, Jaroslav Hořejší

Muži „B“: Jakub Kudlík, Ondřej Šimánek, Jiří Veselý, Miroslav Dub, Milan Bébr, Jakub Šubín, Tomáš Remiš

Komentář:

V sobotu 15. 9. 2007 vyrazila všechna družstva, jak muži „A“, muži „B“, tak i ženy, na soutěž do Bystřice, kde se konal po několikaleté odmlce opět Pohár starosty SDH Bystřice. Soutěž začínala až ve 13:00 hod na místním hasičském sportovišti a oproti divišovskému memoriálu nás zde přivítalo příjemné sluníčko. I když byla soutěž výhradně pro pozvané, přijela i družstva nepozvaná. Celkově v požárním útoku soutěžilo 12 družstev v kategorii mužů a 4 družstva žen.
Nejdříve začínali muži, kdy naši chlapci „A“ nastoupili na dráhu jako třetí. První pokusy se jim bohužel moc nezdařily, přesto nezoufali a soustředili se na druhý. Družstvo „B“ si ani ve velmi pozměněné sestavě nevedlo špatně. Druhé pokusy se vydařily mnohem lépe, přesto to na nejvyšší příčku ani v jednom případě nestačilo. První pozici vybojovali zdislavští hasiči „B“, kteří patří mezi největší soupeře našich kluků. Naše áčko porazili o pár setinek ještě hasiči ze Záhoří, kluci z béčka obsadili pěkné 6. místo. V celé soutěži se projevilo netrénování.
V kategorii žen jsme se střetly s Načeradcí. Rivalita je tak silná, že se to bohužel projevuje i v soutěžních výsledcích. Po prvních pokusech se na první příčku dostali ženy z Načeradce. Přesto jsme to nevzdávaly, jelikož nás dělily pouze malé desetinky. Druhý pokus, jak jsme si myslely, nám na rozdíl od největších konkurentek vyšel lépe. S časem 20,9 jsme měly obsadit jednoznačně první příčku. To se však načeradskému družstvu nelíbilo, a tak podali opožděně protest a nás neprávem diskvalifikovali z důvodu chyby rozhodčích. Při této aféře padala ostrá a velmi neslušná slova, která vyústila v otevřený boj a celý spor nejen nám zkazil celou soutěž. Nakonec jsme se řídily heslem „Moudřejší ustoupí, blbější nastoupí“ a dobrovolně přijaly 2. místo.
Pro zájemce vymysleli pořadatelé ještě třetí disciplínu, požární útok zručnosti. Tato disciplína nás velice nadchla a s velkou radostí jsme se jí zúčastnili. V té době ještě nikdo nevěděl, co se poté bude dít. V útoku zručnosti si každý člen družstva vylosoval určitý post, který pak měl předvést, i přestože ho nikdy nedělal. Do této soutěže mělo odvahu přihlásit se pouze 5 družstev, tři mužská družstva a 2 ženská. Louňovským chlapcům se dařilo a se svým výkonem disciplínu vyhráli. U holek se tolik nezadařilo, když se nepovedlo nasát. Přesto jsme poslední příčku převzaly s úsměvem. Důležité je přece se zúčastnit. Tímto závodem pro nás letošek skončil a tak uvidíme, jak se nám povede příští rok.