Dnes je: 13.07.2024

Soutěž o pohár starosty SDH Bystřice

( 15. 9. 2007 )
Sestava:

Ženy: Věra Vostřáková, Monika Jelínková, Iveta Kučerová, Tereza Smrčinová, Lenka Tichá, Lucie Kahounová, Klára Adamovská

Muži „A“: Petr Kirchner, František Maršíček, Martin Kratochvíl, Miroslav Dub, František Tichý, Václav Fejtek, Jaroslav Hořejší

Muži „B“: Jakub Kudlík, Ondřej Šimánek, Jiří Veselý, Miroslav Dub, Milan Bébr, Jakub Šubín, Tomáš Remiš

Komentář:

V sobotu 15. 9. 2007 vyrazila všechna družstva, jak muži „A“, muži „B“, tak i ženy, na soutěž do Bystřice, kde se konal po několikaleté odmlce opět Pohár starosty SDH Bystřice. Soutěž začínala až ve 13:00 hod na místním hasičském sportovišti a oproti divišovskému memoriálu nás zde přivítalo příjemné sluníčko. I když byla soutěž výhradně pro pozvané, přijela i družstva nepozvaná. Celkově v požárním útoku soutěžilo 12 družstev v kategorii mužů a 4 družstva žen.
Nejdříve začínali muži, kdy naši chlapci „A“ nastoupili na dráhu jako třetí. První pokusy se jim bohužel moc nezdařily, přesto nezoufali a soustředili se na druhý. Družstvo „B“ si ani ve velmi pozměněné sestavě nevedlo špatně. Druhé pokusy se vydařily mnohem lépe, přesto to na nejvyšší příčku ani v jednom případě nestačilo. První pozici vybojovali zdislavští hasiči „B“, kteří patří mezi největší soupeře našich kluků. Naše áčko porazili o pár setinek ještě hasiči ze Záhoří, kluci z béčka obsadili pěkné 6. místo. V celé soutěži se projevilo netrénování.
V kategorii žen jsme se střetly s Načeradcí. Rivalita je tak silná, že se to bohužel projevuje i v soutěžních výsledcích. Po prvních pokusech se na první příčku dostali ženy z Načeradce. Přesto jsme to nevzdávaly, jelikož nás dělily pouze malé desetinky. Druhý pokus, jak jsme si myslely, nám na rozdíl od největších konkurentek vyšel lépe. S časem 20,9 jsme měly obsadit jednoznačně první příčku. To se však načeradskému družstvu nelíbilo, a tak podali opožděně protest a nás neprávem diskvalifikovali z důvodu chyby rozhodčích. Při této aféře padala ostrá a velmi neslušná slova, která vyústila v otevřený boj a celý spor nejen nám zkazil celou soutěž. Nakonec jsme se řídily heslem „Moudřejší ustoupí, blbější nastoupí“ a dobrovolně přijaly 2. místo.
Pro zájemce vymysleli pořadatelé ještě třetí disciplínu, požární útok zručnosti. Tato disciplína nás velice nadchla a s velkou radostí jsme se jí zúčastnili. V té době ještě nikdo nevěděl, co se poté bude dít. V útoku zručnosti si každý člen družstva vylosoval určitý post, který pak měl předvést, i přestože ho nikdy nedělal. Do této soutěže mělo odvahu přihlásit se pouze 5 družstev, tři mužská družstva a 2 ženská. Louňovským chlapcům se dařilo a se svým výkonem disciplínu vyhráli. U holek se tolik nezadařilo, když se nepovedlo nasát. Přesto jsme poslední příčku převzaly s úsměvem. Důležité je přece se zúčastnit. Tímto závodem pro nás letošek skončil a tak uvidíme, jak se nám povede příští rok.

Celkové výsledky
Kategorie muži:
1. SDH Zdislavice „B“ 19,85s
2. SDH Záhoří 20,5s
3. SDH Louňovice „A“ 20,53s
6. SDH Louňovice „B“ 21,25s

Kategorie ženy:
1. SDH Načeradec 21,37s
2. SDH Louňovice 20,9s (resp. 21,53s)
3. SDH Bystřice 22,35s

Požární útok zručnosti
1. SDH Louňovice muži 22,25s
2. SDH Bystřice muži 32,15s
3. SDH Tomice 44,94s
4. SDH Bystřice ženy 49,85s
5. SDH Louňovice ženy 93s

foto zde: http://www.lounovicepodblanikem.cz/dokumenty/hasici_souteze/bystrice15.9.07/

text: Lucie Kahounová
foto: Miroslav Kratochvíl

Chcete být informování?

Zadejte Váš e-mail pro odběr novinek a změn na úřední desce
Informace dle zákona