Dnes je: 23.07.2024

 

Rozhledna na Velkém Blaníku

Roku 1895 byla na Velkém Blaníku stavitelem Limaxem vybudována 20metrů vysoká otevřená věž, na níž se mohlo vystoupat jen po žebřících.

Dnešní podobu získala rozhledna v roce 1941. Klub českých turistů postavil místo nekryté rozhledny na Velkém Blaníku, dřevěnou věž tvaru husitské hlásky 30metrů vysokou krytou šindelem. Součástí věže je výklenek, který se nazývá oltářní mensa. Zde se v součastné době na přání snoubenců může konat svatební obřad. První obřad se zde uskutečnil 30. 4. roku 1999.

Trasy
Na rozhlednu se můžete vydat po červené turistické značce z Louňovic pod Blaníkem nebo z Kondrace. Zelené značení nás k rozhledně dovede z Načeradce.

Pokud se rozhodnete navštívit rozhlednu z Louňovic pod Blaníkem čeká vás nenáročný výstup cestou, která vás povede kolem pověstmi opředené Veřejové skály. Odměnou za výstup na Blaník, a po té i na vrchol rozhledny, vám bude pohled do krásné podblanické krajiny. Při dobré viditelnosti je vidět až na okraj hlavního města Prahy.

Občerstvení
Po výstupu na rozhlednu jistě každý rád uvítá malé občerstvení, které rozhledna nabízí. Také si zde můžete koupit malé suvenýry z rozhledny.

Vrcholová kniha
Jak daleko jste viděli při vašem výstupu na rozhlednu a kolik na ní vede schodů? To nám určitě rádi napíšete do vrcholové knihy, která je umístěna uvnitř rozhledny. Vámi pořízené fotografie z návštěvy Velkého Blaníka a rozhledny můžete vložit do návštěvní fotogalerie na těchto stránkách.

Návštěvní doba

říjen - duben so-ne, státní svátky 10:00 - 16:00
květen - červen, září denně, kromě pondělí 10:00 - 17:00
červenec - srpen denně 10:00 - 18:00
( je-li v pondělí státní svátek, je také otevřeno )

Vstupné

dospělí (15-99 let): 30 Kč
děti (3-14 let): 20 Kč

Kontaktní údaje

Telefon: p. Tomáš Horák, 720 280 055
E-mail: rozhledna.blanik@seznam.cz

Návštěvní řád rozhledny

Těšíme se na vaši návštěvu.


Některé části textů byly převzaty z portálu "Kudy z nudy". Na tomto webu najdete další informace o hoře Blaník a jiné náměty na vaše putování.

Chcete být informování?

Zadejte Váš e-mail pro odběr novinek a změn na úřední desce
Informace dle zákona