Dnes je: 02.03.2024

První kolo nultého ročníku Benešovské ligy v požárním útoku - Načeradec

( 9. 8. 2008 )
Sestava:

Ženy: Věra Vostřáková, Monika Jelínková, Iveta Kučerová, Lenka Vostřáková, Lenka Tichá, Lucie Kahounová, Tereza Berlová (vypůjčená z SDH Bystřice)

Muži „A“: Petr Kirchner, František Maršíček, Ondřej Šimánek, Tomáš Pospíšil, František Tichý, Václav Fejtek, Jaroslav Hořejší

Muži „B“: Tomáš Remiš, František Maršíček, Jiří Veselý, Jan Vágner, Milan Bébr, Ondřej Houdek, Jakub Šubín

Komentář:

V sobotu 9. 8. 2008 se konalo první z celkových čtyř kol nultého ročníku Benešovské ligy v požárním útoku, kterého se zúčastnila tři místní družstva – družstvo žen, družstvo mužů „A“ a po malé odmlce i družstvo mužů „B“. Všichni byli plni očekávání, jak bude celá liga probíhat, jelikož se jednalo o první kolo tohoto nového typu soutěží.
Soutěž se konala na načeradském fotbalovém hřišti, kam se sjel nemalý počet soutěžních družstev. Neodradilo je ani škaredé počasí, kdy sluníčko téměř nevylezlo zpoza mraků a teploty na teploměru zdaleka nedosahovaly 20 C (cca 16 C). Přesto všechna naše družstva nepříznivé podmínky překonala a soutěže se s chutí zúčastnila.
První kolo přineslo s sebou otazníky, jak samotná soutěž bude probíhat. Nejdříve se na startovní čáru postavila družstva mužů, která mezi sebou soutěžila o první body do nultého ročníku Benešovské ligy. Celkově se dostavilo 15 družstev. Po prvním kole postupovalo 7 nejrychlejších útoků do tzv. rozstřelu, kde se bojovalo o nejhodnotnější ceny. Naše „A“ nepředvedlo žádný zázrak a v postup mohli pouze doufat. Nakonec se z posledního postupového místa přece jen do rozstřelu probojovali. Družstvu mužů „B“ se požární útok vůbec nevydařil a bohužel skončili s neplatným pokusem na posledních pozicích. V rozstřelu mužů se soutěžilo na kratší vzdálenost, což přineslo družstvům nemalé problémy. Mezi horké favority patřila družstva SDH Žďár a SDH Krámy, jež po prvním kole vévodila výsledkové listině. Bohužel právě tato družstva svoje pozice nedokázala potvrdit a druhý „zkrácený“ útok nesplnila. V rozstřelovém kole naše družstvo mužů bohužel nepředvedlo svoje kvality a celkově v druhé části soutěže obsadili pátou pozici.
Družstvo žen zachraňovalo čest louňovických hasičů a do prvního kola nultého ročníku vykročila rovnou po hlavě. I přes nemalé problémy se první útok vydařil a holky získaly plný počet 20ti bodů za své první místo. Lepší start se nemohl povést, za což si odnesly hodnotné ceny, mezi nimiž nechyběla uzená vepřová kýta. Do rozstřelu mezi ženskými družstvy postupovalo prvních pět umístěných. Toto pravidlo přislíbilo účast v rozstřelu všem zúčastněným družstvům, jelikož mezi sebou celkově bojovalo právě jen 5 SDH. V rozstřelu se obtíže zvětšily a výkon nestačil na zopakování úspěchu z prvního kola. Naše hasičky porazila družstva z Načeradce a ze Všechlap. Radost byla přesto veliká, dvacet bodů na začátek stačilo :).

Výsledky jsou k nahlédnutí zde:

http://www.benehasliga.estranky.cz/clanky/vysledky-soutezi-rok-2008/naceradec-9_-srpna-2008

Text: Lucie kahounová

Chcete být informování?

Zadejte Váš e-mail pro odběr novinek a změn na úřední desce
Informace dle zákona