Sestava:

Jana Fialová, Petra Kožíšková, Monika Kahounová, Kateřina Šandová, Žaneta Marešová, Kristýna Ječmenová, Klára Adamovská, Kateřina Špalová.
Trenér: Petr Kirchner

Komentář:

V letošním roce se tým hasiček Louňovice „B“ rozhodl vyzkoušet větší konkurenci a účastnit se soutěže Extraliga v požárním sportu. Je to komplex 14 soutěží po celé republice, především však na Moravě. Extraliga PÚ je brána, jak už lze pochopit z názvu, i jako nejlepší liga v požárním sportu v ČR. V průměru se každé soutěže účastní cca 45 týmů mužů a 15 týmů žen. Každou soutěž se dle pořadí sbírají body, které pak rozhodují o celkovém umístění.
Že konkurence bude opravdu veliká se ukázalo hned v prvním kole v Chvalovicích 11. 6. 2016. Favorit letošního ročníku holky z Chrášťan ukázaly, že pro ně překonat 16-kovou hranici není problém a zaběhly útok s časem 15,93s. My jsme byly ještě bohužel ve fázi seběhávání se v týmu, protože naši přípravu ovlivnilo i nepříjemné zranění, které vedlo k nutnosti najít kvalitní náhradu na post levého proudu relativně v krátkém čase. Náš první závod pro nás skončil časem 17,19s a 6. místem.
Druhý závod hned v neděli 12. 6. 2016 v Pasohlávkách byl pro nás výjimečný, protože v loňském roce to byla naše první zkušenost s Extraligou a podařilo se nám dobře zapadnout a tento závod vyhrát. Věřily jsme i letos, že by to mohlo padnout. Zaběhly jsme opět 17-kový čas a celkově 4. místo.

Celkově nás na soutěžích provázelo štěstí i neštěstí. Našly se zde i soutěže, kde jsme díky různým chybám nezískaly ani bod (boduje se prvních 7 míst).
Prvním závodem, kdy jsme nakročily k místům na bedně byl závod v Radíkově. Od rána však počasí nepřálo a ovlivnilo i výsledné časy útoků - pršelo, dráha klouzala a byla dost podmáčená. Nám se i přesto zadařila první šestnácka a bylo z toho 2. místo s časem 16,98s.
Nejlépe jsme se umístnily na 8. závodě v Záhorčicích. Opět byla dráha hodně podmáčená a my si říkaly, zda to pro nás bude výhoda nebo nevýhoda. Ukázalo se, že nám to nějak nevadilo a s časem 16,43s jsme byly nejlepší. Následovaly soutěže s 3. místy ve Velkých Hošticích, kde jsme zaběhly náš letošní nejlepší čas 16,19s, dále v Karolíně a Letohradu Orlice.
Před posledním víkendem jsme díky těmto výsledkům průběžně držely 2. místo. Kdo by to čekal . Holky ze zmiňovaných Chrášťan měly skvělou sezónu a již teď si upevnily 1. místo a nikdo jim nemohl jejich vítězství vzít. Věděly jsme, že pro nás jakékoliv místo na bedně bude splněním našeho počátečního cíle a šly jsme si za tím. Poslední 2 závody se nám trochu v časech zadrhly a vybraly jsme si možná i nováčkovskou smůlu, protože 4. místo na posledním závodě v Benešově u Semil pro nás znamelo celkově 3. místo, kdy jsme o pouhé 2 body nechaly 2. místo týmu ze Sychotína, loňským vítězkám celé Extraligy.

Myslím, že mohu za celý tým včetně trenéra říci, že to pro nás byla veliká zkušenost se porovnávat s nejlepšími týmy v republice. Naši účast hodnotíme velmi úspěšně, protože jsme se mezi těmito týmy neztratily a věřím, že jsme tím i zase o kousek posunuly také povědomí o naší vesnici.