Dnes je: 09.05.2024

Sokolský běh republiky 28.10.2023

2. ročník Sokolského běhu republiky v Louňovicích pod Blaníkem
V sobotu 28. 10. 2023 proběhl již 2. ročník Sokolského běhu republiky v Louňovicích pod Blaníkem, čímž jsme se přidali opět k mnoha místům, které se rozhodly oslavit tento sváteční den pohybem.
Tentokrát jsme rozšířili dětské závody o 3. kategorii, aby si běžci byli sobě co nejvíce rovni věkem. Celkem se zúčastnilo 45 dětí ve věku od 1 do 14 let, když běželi trasu dlouhou 400 m ti nejmenší, 800 m střední a nejstarší zdolali 1,3 km.
V nejmenší kategorii (děti narozené 2017 a mladší) nejrychleji zaběhl Tomáš Strnad, druhý byl Jáchym Chatrný a třetí Žofie Milotová. Ve střední kategorii (děti narozené v letech 2016 až 2013) vyhrál Filip Kacovský, druhý byl Matěj Trojánek a třetí skončila Terezie Matušková. V nejstarší kategorii (děti narozené 2012 až 2009) se jako první umístila Dominika Lizáková, druhý skončil Matyáš Kacovský a třetí Richard Kmošek.
I v dospělé kategorii byl počet účastníků také vyšší než vloni, což nás velmi těší. Hlavního závodu se zúčastnilo 36 běžců. Trasa byla oproti minulému roku trochu pozměněna, abychom měli možnost vidět více z naší krásné krajiny a to konkrétně na Malém Blaníku s historickou památkou kaple sv. Máří Magdaleny. Celkem měřila 5,6 km s převýšením 175 m. V ženské kategorii obhájila první místo Lucie Neradová, která dokončila závod s časem 30:27 min. V mužské kategorii nejrychleji doběhl František Tichý s časem 24:32 min. Oba tím stanovili rekord nové trati. Takže každý, kdo už ví či aspoň přemýšlí, že příští rok s námi opět Sokolský běh republiky poběží, ví na co trénovat. Aktuálně plánujeme trasu ponechat. Termín je jako vždy daný, 28. 10.
2. a 3. místo v kategorii žen bylo velmi vyrovnané, protože rozhodovalo až cílové video, jež rozdělilo umístění následovně – druhá skončila Lucie Lizáková a třetí Hana Dudová, obě shodně s časem 32:04 min. Na 2. místě v kategorii mužů skončil Jakub Maissner s časem 25:10 min. a na 3. místě Jan Pěkný s časem 26:02 min.
Na oficiálních stránkách TJ Sokol najdete také detailní výsledky a především vybrané fotografie ze všech závodů: https://www.behrepubliky.cz/gallery.front.default/
Děkujeme všem běžkyním, běžcům, rodičům a fanouškům, kteří se rozhodli sobotní odpoledne s námi strávit pohybem. Věříme, že i doprovodný program pro děti se líbil a každý měl příjemné odpoledne, kdy nakonec i počasí bylo téměř dle plánu – trochu podzimně avšak i se slunečními paprsky.