Dnes je: 24.04.2024

Slet čarodějnic.

Poslední dubnový podvečer se chystala oslava svátku čarodějnic tradičně na zámecké zahradě. Přestože zprávy meteorologů slibovaly krutý vichr z hor, který tu panoval předcházející dny, čtvrteční odpoledne bylo jak malované. Nic tedy nebránilo tomu, aby se na postavenou vatru umístila čarodějnice čekající na svůj skon v plamenech.
Country skupina Balzám, která přijela zahrát k dobré pohodě měla naladěno, soutěže pro děti byly připraveny, mohl vypuknout čarodějnický rej.
Účast dětí a jejich rodičů byla oproti loňskému roku hojnější. Ti, kteří dorazili v čarodějnickém převleku měli vyhráno. Na každou z nich čekala odměna v podobě loutky malé čarodějnice.
Vše probíhalo téměř idylicky, soutěže v plném proudu, vůně klobásek, kapela dělající čest svému jménu...
Bohužel televizní rosničky nelhaly. Slibovaný vichr opravdu dorazil ruku v ruce se svou bouřící kolegyní. Ani oba Blaníky jim nedokázaly zkřížit cestu...Pohodová atmosféra se změnila v honičku za rozlítanými kelímky, tácky a hlídání zapálené vatry. Všechna nebezpečí se podařilo zažehnat, bouřka pomalu ustoupila, ale na zahradě již téměř nikdo nezůstal. Nezbývá než doufat, že za rok bude počasí moudřejší a opět se společně sejdeme.

Akce byla pořádána s přispěním hejtmana Středočeského kraje MUDr.Davida Ratha.

text: Radka Neradová
foto: Václav Nerad, Tereza Berlová

Chcete být informování?

Zadejte Váš e-mail pro odběr novinek a změn na úřední desce
Informace dle zákona