Dnes je: 24.04.2024

Neckyáda I. Ročník

Bylo sobotní ráno a asi dvě desítky nadšenců se sešlo u přírodního koupaliště v Louňovicích. Z oblohy se na nás nesmálo sluníčko, ale naopak padaly kapky a před námi bylo velké rozhodnutí, zda Neckyádu vůbec pořádat, a nebo ji zrušit. Nakonec jsme se rozhodli, že půjdeme i proti počasí a plánovanou akci uskutečníme. Jak se později ukázalo, dobře jsme udělali.
Celé dopoledne probíhaly přípravy – bylo nutné pečlivě ukotvit lávku přes vodu, nachystat dráhu na soutěž v neckách, připravit stánky s občerstvením, hry pro děti, rybářský koutek apod.
Ve 13 hod to celé vypuklo, ke koupališti začaly proudit desítky lidí v očekávání, co přinese první ročník Neckyády v Louňovicích, obnovený po cca 25-ti letech. V tu dobu již bylo všechno připraveno, a tak si příchozí děti mohly vyzkoušet svoji šikovnost s rybářským prutem, zakopat si na branku, přeplavat koupaliště v neckách, a nebo využít dalších dětských her.
Ti starší se začali hlásit do hlavních soutěží sobotního odpoledne - 1. přejezd lávky dvojic, kdy jeden z dvojice vezl druhého v kolečku, 2. přejezd lávky na kole a třetí soutěží byla Neckyáda, tedy závod v neckách určený také pro dvojice. Tato soutěž byla ještě rozdělena na dvě skupiny - děti a dospělí.
Už první dvojice na kolečku všem přítomným ukázaly, že celé odpoledne bude plné legrace. Každý pro soutěž zvolil jinou taktiku, a tak nebyla nouze o rozvážné přešlapování na lávce, ale ani o rychlostní pokusy, které velmi bavili všechny přítomné. V této disciplíně nakonec nejdál dojela dvojice Soukup - Soukup ml., na druhém místě byla dvojice Písecký - Písecký ml. a třetí místo obsadili bratři Němečkové (Fanda a Sláva). Této disciplíny se zúčastnilo 17 dvojic.
Soutěž v přejezdu na kole, kde každý soutěžil sám za sebe, navazovala na kolečko a měla ještě početnější obsazení (23 jednotlivců). Přejet celé koupaliště se ovšem nikomu nepovedlo. Opět bylo ale na co koukat, ať už to byla jedna z nejdelších jízd v podání Lenky Tiché jako zástupkyně dívek nebo sjezd po schodech hned na začátku v podání Venci Borkovce. Vítězem se stal nakonec Tomáš Houdek. O druhé místo se jel rozjezd, ve kterém nejdále dojel Víťa Bartoš, třetí místo vybojoval Fanda Tichý a bramborová medaile bohužel zbyla na Lenku Tichou.
Vrcholem byla Neckyáda. Nejprve se jela dětská kategorie, do které se přihlásilo 7 dětských dvojic. Úkolem bylo dojet na druhou stranu koupaliště v co nejlepším časem. Na prvním místě se nakonec umístili Petr a Katka, kteří přepádlovali koupaliště za bezkonkurenčních 35 s. O druhé místě opět musel rozhodnout rozjezd, ve kterém zvítězily a na druhém místě skončily Karolína a Lin. Na třetím místě se umístily Kristýna a Adéla.
Do dospělé neckyády se přihlásilo 18 dvojic. Soutěžilo se ve dvojicích na čas. Ze všech časů se vybralo 8 nejlepších a pokračovalo se systémem play-off, tedy nejlepší čas s osmým, druhý se sedmým atd. Dále postupovaly již jen vítězné dvojice v těchto rozstřelech. Nakonec nám zbyly jen 4 posádky, ze kterých vítězové postoupili do finále a utkali o první místo. Na třetím místě společně skončily posádky složené z bratrů Němečkových (Fanda a Sláva) a Lenka Tichá a Monika Kahounová. Na druhém místě se nakonec umístili Fanda Tichý a Míra Sova a na nejvyšší stupínek v Neckyádě vystoupali Venca Fejtek a Martin Vávra.
Za pořadatele 1. ročníku Neckyády, bychom chtěli všem divákům i soutěžícím poděkovat za účast na sobotní akci. Doufáme, že jste si všichni celé odpoledne užili, i přes nemalou nepřízeň počasí v závěru soutěže.

Fotečky zde:

text: Ing. Monika Kahounová a Pavel Plaštiak

Chcete být informování?

Zadejte Váš e-mail pro odběr novinek a změn na úřední desce
Informace dle zákona