Dnes je: 22.05.2024

Cyklorytíř 2010

CYKLORYTÍŘ
15. května se konal další ročník oblíbeného Cyklorytíře. V letošním roce však byl pro Louňovice o něco zajímavější a to tím, že organizační záležitosti letos připadly na naší obec. Každý určitě zaznamenal nezvyklý mumraj cyklistů na náměstí, kde se letos odehrával start i cíl závodu.
Trasa tohoto závodu je dvojí. Jedna, ta klasická vede tradičně přes všechny pořádající obce, kde jsou připravena stanoviště, na kterých každý cyklista dostane razítko do své karty a může jet dál. Tato trasa má něco málo přes 30 km a je mimo jiné protkána i několika dopingovými stanovišti pro posílení i odpočinek těla.
Ta druhá trasa je určena především dětem a je o poznání kratší. Letos vedla z Louňovic pod Blaníkem přes Laby, Roudný a Libouň zpět do Louňovic. Její délka byla přibližně 9 km. I děti na ní našly několik zastávek s malým sladkým dopingem a několika úkoly. Své razítko do kartičky a sladký bonbon si mohly vysloužit například za složení dřevěného puzzle, poznávání rostlin nebo ročních období, porážení kuželek nebo za hod míčku do panáka…

Chcete být informování?

Zadejte Váš e-mail pro odběr novinek a změn na úřední desce
Informace dle zákona