razitko.gif      
 
  VELKÝ BLANÍK
PřírodaPověstiZákladní kámen NDFotoDobové pohlednice
 
Pohled na Louňovice pod Blaníkem, v pozadí Velký Blaník. Pohlednice prošla poštou v roce 1922. Ve výřezu je zřícenina kaple na Malém Blaníku. Vydáno nákladem H.Poppera v Louňovicích.Louňovice s Velkým Blaníkem na fotografické pohlednici z roku 1942. Vydal F.Kameník z Vlašimi.Louňovice s Velkým Blaníkem na fotografické pohlednici v modrém provedení z roku 1939. Vydal F.Kameník z Vlašimi.
Louňovice s Velkým Blaníkem na fotografické pohlednici v zeleném provedení z roku 1939. Vydal F.Kameník z Vlašimi.Fotografická pohlednice Blaníků v modrém provedení z roku 1938. Vydal F.Kameník z Vlašimi.Fotografická pohlednice Blaníků v zeleném provedení z roku 1938. Vydal F.Kameník z Vlašimi.
Fotografická pohlednice Blaníků v černém provedení z roku 1939. Vydal F.Kameník z Vlašimi.Pohlednice tištěná hnědou barvou prošla poštou v roce 1947.Pohlednice zobrazující Velký Blaník s rozhlednou vydaná v roce 1923 nákladem F.Kameníka z Vlašimi.
Velký Blaník na pohlednici z roku 1933. Vydaná nákladem F.Kameníka z Vlašimi.Slepičí skálu na Velkém Blaníku budete v současnosti těžko hledat dle této pohlednice F.Kameníka z Vlašimi. Byla z velké části vytěžena místními kameníky.Slepičí skála na pohlednici hnědého odstínu vydané nákladem J.Paika.
Reprodukce obrazu Prof.Jul.Mařáka. Pohlednici vydal J.Plichta v Praze.Pohlednice Blaníků  prošlá poštou ve 20-tých letech. Vydaná nákladem F.Kameníka z Vlašimi.Pohled na Velký Blaník zobrazuje na vrcholu ještě starou otevřenou rozhlednu, která se v roce 1936 náporem větru zřítila. Pohlednice byla ale vydána až v 50-tých letech, když už na Blaníku stála minimálně 10 let rozhledna nová.
Údolí Blaníků na pohlednici prošlé poštou v roce 1951. Pohlednice byla poslaná Marii Kubátové s přáním k vánočním svátkům F.Drahorádovou z Louňovic. Pohlednice z 90-tých let zobrazuje Velký Blaník, rozhlednu, Louňovice, dětský tábor na Smršťově a Načeradec. Vydal PRESSFOTO Praha, foto L.Lapáček, M.Nixbauer aj.Šálek, tisk Severografia Červený Kostelec. Velký Blaník z různých pohledů a rozhledna na pohlednici z 80-tých let vydaná nakladatelstvím SVÉPOMOC v Praze. Tisk SEVEROGRAFIA DĚČÍN.
Zimní pohled na Velký Blaník. Vydáno nakladatelstvím SVÉPOMOC v Praze. Tisk SG Červený Kostelec. Zimní pohled na Velký Blaník. Vydáno nakladatelstvím SVÉPOMOC v Praze. Tisk SG Červený Kostelec.Velký Blaník z různých pohledů a rozhledna na pohlednici z 80-tých let. Vydal PRESSFOTO PRAHA. Foto Ladislav Lapáček, vydáno pro Jednotu SD Benešov, tisk SEVEROGRAFIA DĚČÍN.
Perokresba Richarda Duška na pohlednici vydané kolem roku 1940 zobrazující Louňovice pod Blaníkem. Vydal SČM, vytiskl Ferdinand Drtina ve Vlašimi.Linorit Richarda Duška na pohlednici vydané SČM Vlašim kolem roku 1940 zobrazující starý most přes Blanici u Březiny, v pozadí Velký Blaník. Vytiskl Ferdinand Drtina ve Vlašimi.Vzácná kolorovaná pohlednice vydaná nákladem H.Poppera v Louňovicích zobrazující Velký Blaník. Pohlednice poslaná v roce 1916 dosud nebyla zařazena. Pokud poznáte budovy na ní, informujte prosím na e-mail: <a href=mailto:nerava@seznam.cz>nerava@seznam.cz</a>
 
 
[cnw:counter] Všechna práva vyhrazena © 2006 www.lounovicepodblanikem.cz